امروزه اطلاعات و داده‌ها اولین هدف برای دستبرد افراد مخرب می‌باشند که مهم‌ترین این داده‌ها، داده‌های سازمانی خواهند بود. بنابراین اولویت حفظ و نگهداری از آن‌ها در فضای محافظت شده و همچنین آرشیو دائمی آن‌ها از ضرورت‌های هر سازمان است. فضاهای ذخیره موجود با برندهای مختلف بسیاری توسعه یافته‌اند اما در انتخاب محصولی درست، باید به رشد اطلاعات سازمان، میزان اهمیت اطلاعات، مدت نگهداری از اطلاعات در آینده و بسیاری فاکتورهای دیگر دقت کرد. شرکت در سال‌های اخیر نشان داده است که با رعایت تمامی جنبه‌های مهم برای ذخیره اطلاعات، توانسته است محصولی کاملاً مناسب با نام Quantum scalar را دراختیار کاربران خود در سراسر دنیا قرار دهد.

Tape backup storage

بسیاری از سازمان‌های معتبر دنیا اذعان کرده‌اند که storageهای tape توانسته‌اند در حوزه ذخیره‌سازی اطلاعات به صورت کاملا پیشتاز (ازنظر کیفیت خدمات و هزینه) عمل کنند. کارتریج‌های این محصول با سرعت‌هایی که برای آن‌ها درنظر گرفته شده است می‌توانند تا 30 سال از داده‌های شما محافظت و نگهداری کنند. استوریج‌های جدید Quantum به صورت scalable یا همان مقیاس‌پذیر ساخته شده‌اند و نسل بعدی این محصولات نیز در راه خواهد بود.

در این میان، Quantum Scalar i3 ، به دلیل نوآوری‌ای که در ارائه این سرویس داشته، راه‌حل بسیار مناسبی برای چنین چالش‌هایی بوده که سالیان درازی است گریبان‌گیر فعالان حوزه فناوری اطلاعات است.

راه‌حل ذخیره‌سازی اطلاعات، Quantum Tape Libraries می‌باشد

سری Scalar سیستم‌های ذخیره‌سازی Quantum، توسط ده‌ها هزار مشتری در سراسر جهان استفاده می‌شود. این استفاده برای فراهم آوردن فضاهای ذخیره بلند مدت (به منظور انطباق با استانداردها) و همچنین به منظور آرشیو کردن فایل‌های مدیای دیجیتالی و تصویری انجام می‌شود.

فضاهای ذخیره معمولاً می‌توانند فضاهایی باشند به اندازه یک سنگ معمولی، که رشد اندازه این فضاها ارتباط مستقیمی با رشد اطلاعات موجود در فضای ذخیره خواهد داشت (تا حدی که شاید فضای بسیار زیادی را اشغال کنند). در بین مارکت‌های موجود در سراسر دنیا، کوانتوم توانسته است فضاهای ذخیره خود را با کمترین قیمت نسبت به رقبای خود به فروش برساند. ما به این نتیجه رسیده‌ایم که مدیریتِ Tape به آسانی هم نخواهد بود. به همین دلیل است که کوانتوم توانسته محیط ذخیره اطلاعات را به عنوان بخشی از سرویس‌های ابری مدیریت شده، مدیریت کند. بنابراین می‌توانید از مزایای اقتصادی Quantum Tape بدون دردسرهای مدیریتی استفاده کنید.

محافظت از داده و ذخیره‌سازی طولانی مدت، بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد

ذخیره سازهای Quantum مدت بسیاری‌ست که برای حفظ و محافظت از داده‌ها مورد استفاده قرار گرفته است و امروزه بیش از هر زمان دیگری، با رقبای خود به رقابت می‌پردازد. درحقیقت امروزه این محصول به عنوان زیرساخت ابری نیز ظاهر شده است.

مشتریان این محصول با ذخیره‌سازی پتابایت‌ها و اگزابایت‌های داده‌های موجود – ویدئوها، تصاویر، داده‌های IoT، داده‌های تحقیقاتی، مطالب با ارزش، با چالش ذخیره‌سازی پتابایت‌ها و اگزابایت‌های داده‌های غیرساخته روبرو هستند.

در سازمان‌ها، دپارتمان‌های CIO و IT درگیر مشکلات مربوط به باج‌افزارها هستند. به این دلیل که Tape Storage از تکنولوژی استوریج آفلاین بهره‌مند است، محافظت موثری در برابر باج‌افزارها و بدافزارها به وجود می‌آورد.

tape storage Backup

رمزگذاری بسیار پیشرفته (در حد واحدهای نظامی) همراه با مدیریت خودکار کلید رمزگذاری

برای اینکه مدیریت رمزنگاری توسط FIPS به صورت کاملاً معتبر انجام شود، مابین مدیریت Scalar و همه ی کتابخانه‌های Scalar همکاری دقیقی صورت خواهد گرفت. و از آنجایی که تمام درایوهای LTO Tape از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می‌کنند، می‌توانید مطمئن باشید که اطلاعات شما ایمن خواهند بود.

حداکثر Uptime و حداقل OpEx

سیستم تشخیص فعال iLayer ، قبل از ایجاد خرابی یا پیش از آن که فایل‌های رسانه‌ای خراب شوند و به آن‌ها دسترسی نداشته باشیم، کتابخانه (library)، درایو ذخیره و شرایط موجود را مورد جستجو و تشخیص قرار می‌دهد تا آن فایل‌ها را پیدا کند. این کار منجربه خرابی کمتر در زیرساخت‌های سازمان و همچنین کاهش هزینه‌های عملیاتی خواهد شد.

مقیاس‌پذیری و تراکم ذخیره‌سازی پیشرو در صنعت

هریک از کتابخانه‌های Scalar، بهترین نوع فضای ذخیره را فراهم می‌آورد. هریک از کتابخانه‌های Scalar می‌توانند به آسانی همراه با ماژول‌های توسعه و مجوز ظرفیت براساس تقاضا، مقیاس‌بندی شوند.

هزینه پایین، فضای ذخیره طولانی مدت

LTO Tape همواره به ارائه راه‌حل کمترین هزینه و فضای ذخیره طولانی مدت ادامه می‌دهد. و از آنجا که Tape در قفسه‌های موجود در این کتابخانه (Library) ذخیره می‌شود، این "air gap" (شکاف) نوار را دربرابر مقابله با باج‌افزارها بسیار محافظت می‌کند.