امنیت دسترسی ممتاز کامل برای شرکتها
محافظت 360 درجه قدرتمند برای انعطاف پذیری سایبری در عصر دیجیتال

سو استفاده از امتیازات و تکنولوژی های انحصاری شرکتها امروزه یک تهدید مهم در زمینه امنیت سایبری است که غالباً زیان های سنگینی به دنبال دارد و حتی می تواند تجارت را فلج کند. این همچنین یکی از محبوب ترین هدف های حمله در بین هکرها است ، زیرا در صورت موفقیت آمیز بودن ، دسترسی رایگان به زیر ساخت شرکت را فراهم می کند و اغلب بدون ایجاد هشدار تا زمان خسارت. ManageEngine PAM360 به شرکتهایی که می خواهند با دسترسی ممتاز قوی، جلوتر از خطرات رو به رشد سایبری باشند ، این قدرت را می دهد.

برنامه مدیریت (PAM) که تضمین می کند هیچ مسیر دسترسی ممتازی به شبکه و اطلاعات مهم وجود ندارد یا بدون کنترل ، ناشناخته یا بدون نظارت نیست.

 

ManageEngine PAM360 یک راه حل جامع برای مشاغلی است که می خواهند PAM را در عملیات امنیتی کلی خود بگنجانند. با قابلیت های تلفیقی متنی PAM360 ، می توانید یک کنسول مرکزی بسازید که قسمتهای مختلف سیستم مدیریت فناوری اطلاعات شما به هم متصل شود تا ارتباط عمیق تری از دسترسی به داده های خاص و داده های کلی شبکه داشته باشد ، استنتاج های معنی دار و روش های ترمیمی سریعتر را تسهیل کند.

مخاطرات دورکاری و دسترسی از راه دور

دورکاری و لزوم ارایه دسترسی ریموت همیشه داستان‌های خودش را داشته و دارد. برخی دسترسی‌ها سطح بالاست این یعنی کاربر مورد نظر به منبع یا منابعی دسترسی کامل دارد. داشتن دسترسی کامل یعنی سطح دسترسی ممتاز و همین یعنی ریسک بیشتر. بنابراین برخی از واحدهای امنیت و حراست سازمان‌ها شمشیر را از رو بستند و کلاً هیچ دسترسی ریموتی ارایه نمی‌کنند بجز مراجعه‌ی حضوری. اینان همان رویکرد حذف مسیر بجای کنترل مسیر را در پیش گرفته‌اند.

برخی نیز به خیال اینکه دسترسی ایمنی را ارایه می‌کنند از Anydesk و Teamviewer استفاده می‌کنند و اجازه‌ی هیچ کاری را به کاربر نمی‌دهند. با اینکه شاید نمی‌دانند تمام دیتاهای جلسات ریموت بین کلاینت و سرور از طریق این نرم‌افزارها به خارج از کشور هدایت می‌شود.

سازمان‌های کمی هستند که از سرویس‌های مدیریت دسترسی ممتاز استفاده می‌کنند. این یعنی نه تنها مسیر ریموت را حذف نکردند بلکه با نظارت و کنترل دقیق و از طریق یک سرویس داخل سازمانی، ایمن‌ترین سطح دسترسی را به کاربران ارایه می‌کنند.

از طرفی ارایه‌ی دسترسی بدون هیچ نظارت و کنترلی نیز یعنی قبول تمام ریسک های امنیتی محتمل.

مدیریت دسترسی ممتاز یا Privileged access management ( PAM ) مجموعه‌ای از استراتژی‌ها و فن آوری‌های امنیت سایبری برای اعمال کنترل بر دسترسی و مجوزهای بالاتر (“ممتاز”) برای کاربرا ، حسابها ، فرآیندها و سیستمها در فناوری اطلاعات است به زبان ساده‌تر یک راهکار برای کنترل دسترسی‌های سطح بالا به منابع فناوری اطلاعات است. این یعنی پیمانکاران، کاربران یا کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات که به سرور یا تجهیز شبکه قرارست متصل شوند دارای سطح بالایی از دسترسی هستند که به دسترسی ممتاز معروف است کنترل این دسترسی‌ها امری بسیار حیاتی است که نمی‌توان از کنار آن گذشت.

فرایند مدیریت مجوز دسترسی از مباحث مهم و کلیدی ISMS و ITIL است. تردیدی نیست که مدیریت دسترسی همیشه برای سازمان‌ها مقوله‌ی حیاتی، امنیتی و البته چالش‌برانگیزی است. هر سازمانی با پیمانکاران و شرکت‌های پشتیبان و مشاوران زیادی در ارتباط است علاوه بر آن کارشناسان فناوری و کاربرانی که در ایام دورکاری نیاز به ریموت روی یک سرور خاص هستند کنترل دسترسی آنها و ارایه مجوزات دسترسی و همچنین نظرات بر آنچه آنها در حال انجامش هستند امری بسیار ضروری است. سوءاستفاده از حق دسترسی از بزرگترین تهدیدات سایبری امروز است که اغلب منجر به خسارت های پرهزینه می شود و حتی می تواند کسب و کار یا سازمانی را فلج کند. همچنین استفاده از همین حق دسترسی یکی از محبوب‌ترین بردارهای حمله در بین هکرهاست. سرویس ManageEngine PAM360 عرضه شده تا از خطرات رو به رشد امنیتی با استفاده از برنامه مدیریت دسترسی (PAM) سد مستحکمی برای حفاظت از اطلاعات و دارایی های مهم استفاده نمایید به نحوی که هیچ دسترسی را بدون مدیریت، ناشناخته یا بدون نظارت باقی نگذارید. با داشتن قابلیت های ادغام سرویس PAM360، می توانید یک کنسول مرکزی ایجاد کنید که در آن مدیریت سطوح دسترسی در بخش‌های مختلف مدیریت خدمات فناوری اطلاعات را هندل کنید. سرویس PAM360 شرکت Manageengine راهکاری تحت وب است برای مدیریت یکپارچه مجوزات دسترسی در سطح سازمان است با استفاده از این ابزار کارآمد دیگر نگران ارایه دسترسی ریموت نباشید

کمترین ریسک خطرات امنیتی
حداکثر بهره وری از سیستم

حاکمیت دسترسی دقیق

مدیریت و کنترل متمرکز

انطباق با مقررات

اتوماسیون هوشمند گردش کار

دید بیشتر

مدیریت آنلاین اعتبار گواهی ( SSL )

همبستگی عمیق رویداد

ویژگی های برجسته

پوشش اعتبار سازمان

شبکه ها را اسکن کنید و دارایی های مهم را کشف کنید تا به طور خودکار حساب های ممتاز را در زیر یک چتر امن قرار دهید که مدیریت متمرکز ، رمزگذاری AES-256 و مجوزهای دسترسی مبتنی بر طرح و نقشه را ارائه می دهد.

دسترسی ایمن از راه دور

به کاربران ممتاز اجازه دهید مستقیماً با یک کلیک ارتباط را به میزبانهای از راه دور بدون عوامل نقطه پایانی ، افزونه های مرورگر یا برنامه های کمکی آغاز کنند. اتصالات تونل از طریق دروازه های رمزگذاری شده و بدون رمز عبور برای محافظت نهایی.

تنظیمات دوره ای دسترسی ها

کنترل های به موقع برای حساب های دامنه خود اختصاص دهید و فقط درصورت نیاز کاربران از امتیازات بالاتر برای آنها استفاده کنید. مجوزها را به صورت خودکار پس از یک دوره مشخص لغو کرده و تغییر رمزهای عبور را برای امنیت بیشتر اجباری کنید.

نظارت بر session ممتاز

با قابلیت سایه زدن به session ، بر فعالیت کاربر ممتاز نظارت کنید و به کنترل دوگانه دسترسی ممتاز دست پیدا کنید. جلسات را بگیرید و آنها را به عنوان پرونده های ویدیویی بایگانی کنید تا از حسابرسی های تحقیقاتی پشتیبانی کنید.

تجزیه و تحلیل رفتار کاربر دارای دسترسی ویژه

اهرم هوش مصنوعی و قابلیت های تشخیص ناهنجاری ML برای تشخیص فعالیت ممتاز غیر معمول در یک نگاه. کاربران ممتاز خود را از نظر فعالیت بالقوه مضر که ممکن است بر تجارت تأثیر بگذارد ، از نزدیک تحت نظر داشته باشید.

همبستگی رویدادContext-aware

برای افزایش دید و آگاهی از موقعیت ، داده های دسترسی ممتاز را با گزارش وقایع تجهیزات شبکه تلفیق کنید. نقاط کور را در حوادث امنیتی از بین ببرید و با تایید شواهد تصمیمات هوشمندانه بگیرید.

ممیزی و انطباق

به طور گسترده تمام وقایع مربوط به عملیات حساب ممتاز را به عنوان سیاهه های مربوط به زمینه ضبط کنید و آنها را به سرورهای SNMP خود منتقل کنید. برای گزارش های داخلی برای راهنمایی های اساسی همیشه آماده ممیزی انطباق باشید.

گزارش گیری جامع

بر اساس طیف وسیعی از گزارش های بصری ، قابل برنامه ریزی در مورد دسترسی کاربر و داده های فعالیت ، تصمیمات شغلی آگاهانه بگیرید. گزارش های دلخواه خود را با ترکیب مجموعه جزئیات خاص از مسیرهای حسابرسی برای دستیابی به وظایف امنیتی ایجاد کنید.

محافظت از توسعه دهنده عملیات

امنیت رمز عبور را در چارچوب توسعه دهتده خود ادغام کنید و از سیستم عامل های ادغام و تحویل مداوم خود در برابر حملات مبتنی بر اعتبار محافظت کنید بدون اینکه در بهینه سازی خللی ایجاد کند.

یکپارچه سازی سیستم تیکت

امنیت رمز عبور را در چارچوب توسعه دهتده خود ادغام کنید و از سیستم عامل های ادغام و تحویل مداوم خود در برابر حملات مبتنی بر اعتبار محافظت کنید بدون اینکه در بهینه سازی خللی ایجاد کند.

مدیریت کلید SSH

دستگاه های SSH را در شبکه خود کشف کرده و کلیدها را بشمارید. با یک کلیک جفت کلیدهای جدید SSH را در تجهیزات مرتبط ایجاد و استقرار دهید. سیاست های دقیق را برای تغییر خودکار و دوره ای کلیدها اعمال کنید.

امنیت اعتبارنامه های کاربردی

با استفاده از API هایی ایمن، ارتباطات برنامه به برنامه های را که نیاز به رمزگذاری سخت افزار را از بین می برند را حذف کنید. راه های نفوذ به سرورهای خود را ببندید و مهاجمان را از خود دور نگه دارید.

مدیریت گواهی SSL

با محافظت کامل از گواهینامه های SSL و هویت های دیجیتال خود از نام تجاری آنلاین خود محافظت کنید. محافظت را با ارائه دهندگان مشهور گواهی مانند Digicert ، GoDaddy و … از بیرون کامل کنید.