جلوگیری از نشت اطلاعات با استفاده از Symantec DLP

تضمین امنیت اطلاعات حساس سازمان و سازگاری آن‌ها با قوانین، کار آسانی نیست. به ویژه که هر روز، چالش‌های جدیدی در زمینه حفاظت از اطلاعات پیش روی ما قرار می‌گیرد. کارمندان شرکت، فایل‌های زیادی را از طریق سرویس‌های ذخیره سازی ابری به اشتراک می‌گذارند و از طریق تلفن همراه شخصی خود، به این اطلاعات دسترسی دارند. این موارد، امنیت اطلاعات سازمان را به خطر می‌اندازد و همان طور که گزارش‌ها نشان می‌دهند، تعداد حملات سایبری هدفمند، پیوسته در حال افزایش است. یکی از چالش‌های دنیای امنیت اطلاعات این است که مجرمان سایبری، همواره روش‌های جدیدی ابداع می‌کنند که می‌توانند اقدامات امنیتی صورت گرفته را شکست داده و پس از نفوذ به سیستم، داده‌های مهم شرکت را به سرقت ببرند. وقتی تمام این موارد را کنار هم می‌گذاریم، محافظت از اطلاعات در برابر از بین رفتن و سرقت، دشوارتر از قبل می‌شود. Symantec DLP جلوگیری از نشت اطلاعات سیمانتک

شما برای حفاظت از اطلاعات سازمان خود در این محیط چالش برانگیز، چه تدبیری اندیشیده‌اید؟

یا بهتر است بپرسیم که یک استراتژی کامل و موفق باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد که هم راهکاری در برابر حملات هدفمند و توسعه مرزهای امنیت داشته باشد و هم به نیازها و عادت‌های کاربر پاسخ مناسبی بدهد؟

محصول DLP سیمانتک، با یک راهکار جامع که امنیت اطلاعات فضای ابری و موبایل محور را شامل می‌شود، به این پرسش، پاسخ مناسبی می‌دهد.

DLP Symantec به شما این امکان را می‌دهد که:

  • محل ذخیره‌سازی داده‌ها را در تمام سیستم‌های ابری، موبایل، شبکه، کابر نهایی و حافظه کشف کنید.
  • چه کارمندان شما در شبکه آنلاین باشند و چه آفلاین، می‌توانید بر نحوه استفاده از داده‌ها نظارت کنید.
  • بدون توجه به این که دیتا کجا ذخیره شده یا چطور استفاده می‌شود، از نشت یا سرقت آن جلوگیری کنید.

راهکار بی‌نظیر و تکنولوژی پیشرفته سیمانتک، قابلیت DLP را به دستگاه‌های موبایل و مبتنی بر فضای ابری اضافه می‌کند. Symantec DLP به شما امکان می‌دهد که امنیت شبکه خود را بالا برده و policy ها را فراتر از مرزهای شبکه خود پیاده سازی کنید. این محصول با متدولوژی‌های اثبات شده‌ی استقرار، ابزارهای مدیریت حادثه قدرتمند و پوشش جامع، به امنیت کانال‌های پر خطر شما کمک کرده و هزینه نهایی را تا کمترین حد ممکن، کاهش می‌دهد.

چرا Symantec DLP ؟

محفاظت از داده های حیاتی

از نشت داده های محرمانه شما بصورت عمد یا غیر عمد محافظت می کند

کنترل و نظارت

دید دقیقی از محل چرخه حیات و جابجایی داده های حساس شما در نقطه پایانی، فضای ذخیره سازی، وب و ایمیل و فضای ابری ارائه می دهد

چهارچوب و سیاست یکپارچه

پیچیدگی ها را با یک چارچوب و خط مشی واحد برای شناسایی و اصلاح حوادث در محل و مبتنی بر ابر کاهش می دهد.

انطباق با مقررات

انطباق با قوانین جهانی حفاظت از داده ها و الزامات نظارتی را تسهیل می کند
داده‌های بیشتر با استفاده از سیستم شناسایی حساس به محتوا

DLP سیمانتک، تکنولوژی‌های پیشرفته را ترکیب می‌کند که این کار می‌تواند تمام اطلاعات حساس سازمان شما را، با دقت بسیار بالایی شناسایی کند؛ فرق نمی‌کند که این اطلاعات در سکون، حرکت و یا در حال استفاده باشند. فناوری‌های شناسایی DLP Symantec شامل موارد زیر می‌شود:

  • تطبیق دقیق داده‌ها (EDM) که با استفاده از انگشت نگاری منابع اطلاعاتی ساختاریافته از جمله database، سرورهای دایرکتوری و دیگر فایل‌های ساختاریافته، محتوا را شناسایی می‌کنند.
  • تطبیق داده‌های ایندکس شده (IDM) برای شناسایی اطلاعات محرمانه، شامل اطلاعات مایکروسافت آفیس؛ PDFها، فایل‌های باینری مانند JPEG، طرح‌های CAD و فایل‌های چند رسانه‌ای، از روش‌های انگشت‌نگاری استفاده می‌کند. همچنین IDM، محتوای مشتق شده را هم مانند متنی که از یک منبع اطلاعاتی به فایل دیگری کپی شده باشد، شناسایی می‌کند.
  • یادگیری ماشین وکتور (VML) که از دارایی معنوی شرکت‌ها محافظت می‌کند. منظور از دارایی معنوی، آن دسته از دارایی‌های شرکت است که ممکن است نادر یا توصیف آن‌ها دشوار باشد؛ برای مثال، می‌توان به گزارش‌های مالی و کد منبع اشاره کرد. VML این دسته از محتوا را با استفاده از انجام تجزیه و تحلیل آماری بر روی داده‌های بدون ساختار و مقایسه آن با محتوا و داده‌های مشابه شناسایی می‌کند. برخلاف دیگر فناوری‌های شناسایی، نیازی به تعیین موقعیت، توصیف یا انگشت‌نگاری اطلاعات، توسط شما نیست.
  • تطبیق محتوای توصیف شده (DCM) میزان مطابقت با کلمات کلیدی خاص، عبارات یا الگوهای منظم و خصوصیات فایل را بررسی می‌کند و با استفاده از این روش، محتوا را شناسایی می‌کند. DLP سیمانتک، بیش از 30 شناساگر ارائه می‌دهد که هرکدام از آن‌ها، الگوریتم‌های از پیش تعیین شده‌ای هستند که الگو مطابق را با هوش داخلی ترکیب می‌کنند تا false positive را کاهش دهند. برای مثال، شناساگر داده “شماره کارت اعتباری”، الگوهای 16 رقمی را شناسایی کرده و به آن‌ها با یک “Luhn check” اعتبار می‌دهد.
  • شناسایی نوع فایل، بیش از 330 نوع فایل مختلف مانند ایمیل، فایل‌های گرافیکی و فرمت‌های نامحفوظ را تشخیص و شناسایی می‌کند. یکی از قابلیت‌های Symantec DLP این است که می‌توانید آن را برای تشخیص تقریبا هر نوع فایل سفارشی، پیکربندی کنید. این محصول همچنین به شما اجازه می‌دهد که محتوای فایل‌هایی با فرمت مشخص (حتی فرمت‌های رمزنگاری شده) را با استفاده از API استخراج محتوا، خارج کنید.