http://bpap.ir

CyberoamLogo

امروزه مقابله با تهدیدات روز افزون و پیشرفته در دنیای اطلاعات از قبیل انواع آلودگی های خواسته یا ناخواسته، خطرات داخلی و خارجی و پیچیدگی مدیریت آنها، دغدغه هر سازمان دولتی و یا بنگاه اقتصادی می باشد .
واحد شبکه و امنیت شبکه شرکت بهین پرداز امن پارت ( بهپارت ) در راستای حل مشکلات جاری امنیت شبکه های سازمانی در ابعاد مختلف، به بررسی راهکار های چند لایه، یکپارچه، مطمئن و مقرون به صرفه مبتنی بر آخرین استاندارد های معتبر بین المللی پرداخته است. لذا پس از بررسی و کسب تجربیات لازم، از بین محصولات موجود نسبت به انتخاب یک نمونه متناسب و کارامد اقدام نموده و سیستم یکپارچه مدیریت تهدیدات سایبروم Cyberoam - را با لایسنس معتبر و خدمات پس از فروش به سازمان شما پیشنهاد می کند.

سيستم جامع امنيت اينترنت سایبروم - Cyberoam ، به طور خاص براي پاسخ به نيازهاي مرتبط با مديريت يكپارچه تهديدات در سازمان ها، تشكيلات دولتي و موسسات آموزشي طراحي شده است. سایبروم Cyberoam - ارائه كننده تركيبي از بهترين راهكارهاي جامع و حفاظت دولايه‌ در برابر تهديدات رو به گسترش اينترنتي است.

ضمن آنكه روش منحصر بفرد كاربر محور آن كه سطحي بي‌مانند از كنترل را همراه با انعطاف‌پذيري و سادگي مديريت ارائه مي‌دهد، به عنوان مكملي بر اين راهكارها به شمار مي‌آيد و اين، سيستم مديريت يكپارچه را بسيار كارآمد مي‌نمايد.

 

مشخصات سایبروم - Cyberoam

 

ديواره آتش هوشمند نسل جديد

ديواره آتش سايبروم، دارنده گواهينامه ICSA، توانايي بررسي و بازرسي هوشمندانه و قدرتمند بسته هاي اطلاعاتي را داشته و اين امكان را فراهم مي كند تا در محيط هاي گسترده و با كاربري بالا سياست هاي تعريف دسترسي و يا محدودسازي بر اساس نام كاربري افراد صورت پذيرد و كنترل استفاده از نرم افزارهاي P2P و IMها بر حسب نوع كاربري هر فرد انجام شود.

 

ضدويروس و ضدجاسوس افزار درگاه اينترنت

سایبروم -Cyberoam  امكان آناليز و جلوگيري از فعاليت بدافزارها، ويروس ها برنامه هاي جاسوسي و ساير فايل هاي مخرب را در لايه درگاه شبكه به صورت بلادرنگ و بر روي پروتكل هاي POP3، SMTP، FTP، HTTP و IMAP را فراهم نموده است. با استفاده از قابليت شناسايي بر اساس نام كاربري، اين امكان براي محيط هاي با كاربري بالا فراهم مي شود تا بتوان با تعريف سياست هاي گوناگون از جمله اسكن و آناليز بسته هاي شبكه، متناسب با نوع كاربري هر فرد ميزان امنيت را بالا برد.

 

ضدويروس و ضدجاسوس افزار درگاه اينترنت

سايبروم امكان آناليز و جلوگيري از فعاليت بدافزارها، ويروس ها برنامه هاي جاسوسي و ساير فايل هاي مخرب را در لايه درگاه شبكه به صورت بلادرنگ و بر روي پروتكل هاي POP3، SMTP، FTP، HTTP و IMAP را فراهم نموده است. با استفاده از قابليت شناسايي بر اساس نام كاربري، اين امكان براي محيط هاي با كاربري بالا فراهم مي شود تا بتوان با تعريف سياست هاي گوناگون از جمله اسكن و آناليز بسته هاي شبكه، متناسب با نوع كاربري هر فرد ميزان امنيت را بالا برد.

 

ضد هرزنامه درگاه اينترنت

ضدهرزنامه درگاه اينترنت سایبروم -Cyberoam  با حراست در دم و لحظه اي محتواي نامه ها و با بهره گيري از تكنولوژي شناسايي نمونه هاي باز رخدادگر (RPD)، بهترين و موثرترين روش را در خصوص كشف تهديد و هرزنامه ارائه نموده است. با مديريت كنترل تك تك نامه ها مي توان سياست هايي بر پايه سايز، موضوع و ساير پارامترها براي ارتقاي امنيت ايميل ها و كاهش سعي و خطا در شناسايي انجام داد. با استفاده از تكنولوژي كشتف پيشگيرانه ويروس، سایبروم Cyberoam - ايميل هايي كه حامل ويروس هاي مخرب هستند را قبل از آن كه ويروس اجازه فعاليت پيدا كند، شناسايي مي كند.

 

IPS يا سيستم جلوگيري از نفوذ

سيستم جلوگيري از نفوذ سايبروم از تعداد گوناگوني از پروتكل ها پشتيباني مي كند و با بهرهگيري از بيش از 4000 نمونه حملات نفوذ كه به صورت خودكار بروزرساني مي شوند، مي تواند ترافيك هاي مشكوك را كاملا خودكار كشف، مسدود و يا منهدم نمايد. علاوه بر اين مي توان نمونه هاي دل خواه حملات نفوذ ايجاد و به پايگاه داده سيستم اضافه كرد و با استفاده از قابليت شناسايي بر حسب نام كاربري، سياست هاي متناسب جهت جلوگيري فوري و مسدود كردن فعاليت نرم افزارهايي هم چون Ultra Surf، Skype، Kaaza و … بر اساس نوع كاربري افراد تعريف نمود.

 

پالايش محتوا و نرم افزار

سايبرم كنترل دسترسي هاي وب را به واسطه پايگاه داده جامع خود كه بالغ بر 82 دسته و مشتمل بر حدود 82 ميليون آدرس وب است، انجام مي دهد. اين كنترل ها شامل دسترسي به وب سايت هاي بر پايه HTTPS، نيز بوده و هم چنين جلوگيري از دسترسي به سايت هاي نا امن و تاييد نشده هم چون فيلترشكن هاي ناشناس مي باشد. همين طور قادر است نرم افزارهاي مورد استفاده براي گفتگو و ارسال و دريافت صوت را مسدود نمايد. علاوه بر اين ها مي توان با تعريف سياست هاي امنيتي دسترسي به وب بر پايه نام كاربري، از هرگونه تلاش جهت ارسال اطلاعات درون سازماني به صورت HTTP File Upload به خارج سازمان جلوگيري نمود.

 

مديريت پهناي باند

سايبروم قادر است مديريت استفاده بهينه از پهناي باند را انجام داده و از ايجاد ترافيك سنگين و ازدحام در شبكه و هم چنين سو استفاده از پهناي باند جلوگيري نمايد. علاوه بر اين مي توان با تعيين اولويت ها، نسبت به جداسازي و اختصاص پهناي باند بر حسب سلسله مراتب بخش ها، گروه ها و افراد اقدام نمود. مي توان ميزان و مدت زمان مصرف را در هريك از اولويت ها تعيين كردر و همين طور اين قابليت وجود دارد تا با تعيين نوع پهناي باند اختصاص يافته به صورت محدود يا افزايش پذير، پهناي باند مناسب در زمان هاي آزاد در اختيار نرم افزارها و برنامه هاي حساس و كاربردي قرار بگيرد.

 

مديريت چند اتصال اينترنتي همزمان

سيستم مديريت اتصال چندگانه سايبرم قادر است عمليات توازن و تقسيم بار را بر روي چندين نقطه اتصال به طور همزمان انجام دهد كه اين امكان را براي محيط هاي با كاربري بالا فراهم مي نمايد تا استفاده از خط هاي ارتباطي را بهينه سازي كنند. سيستم مديريت اتصال چندگانه امكان جايگزيني و پوشش درگاه هاي قطع شده و خارج از مدار را با درگاه هاي فعال، به صورت خودكار فراهم نموده است. قابليت كنترل و مشاهده وضعيت چندين نقطه اتصال WAN و هم چنين انتقال و ارسال اطلاعات از خطوط خارج از مدار به خطوط فعال از ديگر قابليت هاي اين سيستم مي باشد كه به صورت خودكار و بررسي لحظه اي نقاط اتصال صورت مي گيرد.

 

امكان گزارش گيري بر روي خود دستگاه

سيستم گزارش گيري گسترده سايبروم قادر است گزارش ها را بر اساس نام كاربري افراد ارائه كند. اين قابليت كمك مي كند تا هرگونه تغيير در نوع كاربري افراد به راحتي شناسايي شده و كار براي تعريف يا تغيير سياست هاي امنيتي سهل و آسان شود. مقوله Traffic Discovery اين امكان را فراهم كرده است تا ريز اطلاعات در حال تبادل قابل مشاهده و بررسي باشد و همين طور ميزان استفاده از نرم افزارهاي مختلف. هم چنين در صورتي كه ترافيك مشكوكي در حال انجام باشد، مدير شبكه به سهولت متوجه خواهد شد و تدابير لازم را اتخاذ خواهد كرد. سيستم گزارش گيري سایبروم Cyberoam - بيش از 45 نوع گزارش مطلوب را شامل مي شود كه از PCI-DDS، HIPAA، SOX، GLBA و CIPA پشتيباني مي كند. اين قابليت، سهولت استفاده از گزارش ها، ديدن و استخراج آن ها به صورت نمودار گرافيكي، جدولي و يا فرمت CSV را فراهم مي كند.

 


مشخصات و مقایسه فنی UTMهای Cyberoam

 

 

CyberoamProductRangeTechsheet Page 2

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn