http://bpap.ir

ورود به سرزمین غول ها (سیسکو سرور)

cisco-cover-792x356

شرکت سیسکو که به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده تجهیزات شبکه‌ای دنیا محسوب می‌شود, محصول جدیدی را وارد بازار کرد که تحولی بزرگ در صنعت فناوری محسوب می‌شود. تا قبل از این, .اهم فعالیت‌های شرکت سیسکو در ساخت تجهیزات ارتباطی از قبیل روتر و سوئیچ و انواع gateway بوده است, به طوری که ۷۵ درصد بازار جهانی سوئیچ و ۵۳درصد بازار روتر را در اختیار دارد. اما در اواسط سال ۲۰۰۹ بود که سیسکو بار دیگر با ارائه محصولی کلیدی وارد بازار جدیدی شد. این محصول(unified computing systems) USC  نام گرفت.

usc-1

UCS سرورها , سوئیچ ها، ذخیره ساز ها و مجازی سازها را با هدف اتحاد تجهیزات مراکز داده , ادغام کرد. این امر ورود سیسکو به بازار سرور های Blade و پایان همکاری دیرینه آن با شرکت‌های IBM , HP را رغم زد.
ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که تفاوت سرورهای Blade با سایر سرورها در چیست؟ سرورهاى Blade سرورهایى هستند که ازنظر فضا و مصرف انرژى بهینه سازى شده اند تا فضاى کمترى را اشغال کرده و انرژی پــایین تری را مصــرف کننــد. در کیس یا محفظه Blade چندین Blade سرور را مى توان نصب کرد. معماری این سرورهــا به این صــورت است که چنــدیــن ســرور را درون یک محفظــه قـرار می دهد. این سرور در دیتاسنتر به منظور کاهش فضا و بهبود مدیریت سیستم مورد استفاده قرار می گیرد.

usc-2

شاید در ابتدا به نظر می‌رسید ورود سیسکو به بازار سرورها با محصول جدیدش کمی ریسک پذیری باشد, زیرا این سرورها که مجهز به نرم‌افزار بسیار قوی و پیچیده مجازی سازی می‌باشد, وارد یک بازار ناآشنا و رقبای بسیار بزرگ و قدرتمند هم‌چون IBM , HP می‌شود که تقریبا حداکثر بازار سرور در دنیا را در اختیار دارند. اما در سال‌های اخیر سیسکو توانست رشد قابل توجهی در حوزه سرورهای Blade داشته باشد و در طی ۵ سال ۲۷ درصد بازار جهانی سرورهای Blade را از آن خود کرده‌است. بنا بر گزارش گارتنر در سال ۲۰۱۵ در حوزه سرور های Blade نشان می دهد که شرکت های Hp , IBM هم چنان جز لیدرها بوده در سهم زیادی از بازار را در اختیار دارند. اما نکته قابل توجه در نمودار زیر پیشرفت شگفت انگیز سیسکو در بازار این نوع سرور است که تهدیدی جدی برای شرکت های لیدر محسوب می‌شود.

usc-3

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تماس با ما

 

دفتر مرکزی :

تهران - یوسف آباد - انتهای بزرگراه گمنام

نرسیده به گلها - پلاک 59 - طبقه 2 - واحد 4

 
 
تلفن :   88107859-021
            021-88974520
فكس :  88107858-021
ايميل : info@bpap.ir