سری جدید فایروال های سوفوس XGS

فایروال سوفوس XGS با پردازنده اختصاصی Xstream Flow، سرعت بالاتر در پایش امنیتی ترافیک رمز شده (SSL Inspection) و قدرت بیشتر در مقابله با تهدیدات را ارائه میدهند. تمامی دستگاه‌های سوفوس XGS اکنون به دو پردازنده چند هسته‌ای مختلف مجهز شده‌اند. در این فایروال‌ها، از یک طرف CPU چند هسته‌ای و از طرف دیگر پردازش‌گر شبکه چند هسته‌ای به نام Xstream Flow Processor قرار دارد. تاکنون، معماری Xstream که بعداً مورد بحث قرار خواهد گرفت، فقط مبتنی بر نرم‌افزار بوده است اما در سری XGS، Xstream دارای یک لایه سخت‌افزاری است که کارایی این معماری را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.
در نسخه‌های میان‌افزار (Firmware) SFOS 19.0 و SFOS 19.5 نیز، نرم‌افزار بهینه‌سازی شده تا سخت‌افزار قادر باشد فرامین (Task) بیشتری را در NPU، SD-WAN، VPN و Endpoint AV/TLS بارگذاری کند.

Xstream Protection

  • معماری امنیتی Xstream

معماری فایروال Sophos Xstream از شبکه سازمان در برابر جدیدترین تهدیدات محافظت ‌می‌کند و در عین حال سرعت ترافیک برنامه‌های کاربردی SaaS، SD-WAN و ابری را بهبود می‌بخشد.

  • رمزگشایی TLS 1.3

نقاط کور امنیتی را با بازرسی هوشمند TLS که بسیار سریع و مؤثر است، از بین میبرد. در عین حال از جدیدترین استانداردها پشتیبانی کرده و تنها با یک اشاره و کلیک بر روی ابزارها، سیاستهای امنیتی مختلف به آسانی اعمال می‌شوند.

  • بازرسی ژرف بسته‌های داده‌ای

بازرسی ژرف بسته‌های داده‌ای به صورت موثر با بکارگیری تکنیک‌هایی همچون IPS نسل جدید، حفاظت از وب و کنترل برنامه‌های کاربردی، در کنار الگوریتم‌های یادگیری عمیق و تحلیل‌گر جعبه شنی (Sandbox) انجام شده و به این ترتیب جدیدترین باج افزارها و نفوذها متوقف و مسدود می‌شوند.

  • شتاب برنامه‌های کاربردی

سرعت SaaS، SD-WAN و ترافیک ابری در برنامه‌هایی همچون VoIP، ویدئو و سایر برنامه‌های کاربردی سازمانها به طور خودکار افزایش می‌یابد. همچنین می‌توان برای سرعت بیشتر، فایروال را در حالت Xstream FastPath قرار داد و عملکرد را بهینه نمود.

  • مجهز به فناوری Xstream

با استفاده از پردازنده‌ Xstream Flow اضافه شده به فایروال، ترافیک‌‌ مهم همچون SaaS، SD-WAN و ابر را در سطح سخت‌افزار رمزگشایی و شتابدهی می‌کند و عملکرد TLS و بازرسی ژرف بسته‌های داده‌ای را به حداکثر می‌رساند.

  • اتصال با سرعت بالا

گزینه‌های متنوعی از ماژول‌های الحاقی FlexiPort برای اتصالات پرسرعت همچون high-speed copper، ماژولهای فیبر نوری، PoE و Wi-Fi برای فایروال های سوفوس سری XGS ارائه میشود.

  • عملکرد هدفمند

فایروال سوفوس XGS، به صورت هدفمند با معماری پردازنده دوگانه، حجم زیاد حافظه اجرایی و فضای ذخیره سازی حالت جامد (Solid-State Storage) برای پردازش قدرتمند در بار کاری سنگین طراحی شده اند.